Kolekcja ekskluzywnych toreb VIVE Group w pokazie Mariusza Przybylskiego

W industrialnej przestrzeni Studio ATM w Warszawie, 22 listopada odbył się pokaz Mariusza Przybylskiego, na którym przedstawił on swoją najnowszą propozycję na sezon jesień/zima 2017. Na wybiegu pokazano również kolekcję ekskluzywnych toreb i plecaków uszytych w weluru pochodzącego z produkcji VIVE Textile Recycling, lidera w branży recyclingu odzieży używanej w Polsce i Europie. Jest to kolejny etap projektu ADAPTACJA, realizowanego przez Grupę VIVE, czyli powiązanych ze sobą kieleckich spółek, we współpracy z projektantem mody Mariuszem Przybylskim oraz organizacją ekologiczną WWF Polska.

_mg_2869

Najnowsza kolekcja Fire walk with me to propozycja pełna różnorodności. Na pokazie można było zobaczyć zarówno dzienne sukienki, kurtki bomberki i bluzy, jak i eleganckie, zmysłowe suknie z tiulu i stylowe garnitury. W kolekcji dominowała czerń przełamywana czerwonymi i niebieskimi biżuteryjnymi aplikacjami. Na pokazie, którego głównym sponsorem było VIVE Group, obok propozycji ubrań na sezon jesień/zima 2017, można było zobaczyć kolekcję ekskluzywnych toreb i plecaków.  Zostały one uszyte przez projektanta mody Mariusza Przybylskiego z tekstyliów, głównie weluru, pochodzących z recyklingu i dostarczonych przez VIVE Textile Recycling, lidera w branży recyclingu odzieży używanej w Polsce i Europie.

_mg_2773 _mg_2836 _mg_2870  _mg_7831 _mg_7879 _mg_7950 _mg_8029

Na widowni pokazu zasiadło kilkaset osób, które nie kryły słów uznania dla prezentowanej kolekcji. Wśród gości nie zabrakło znanych nazwisk takich jak: Agnieszka Szulim, Joanna Horodyńska, Patrycja Kazadi, Agnieszka Sienkiewicz, Agnieszka Jastrzębska, Andrzej Piaseczny, Anna Dereszowska, Katarzyna Figura, Ania Starmach, Roma Gąsiorowska, Mateusz Damięcki oraz Michał i Aleksandra Żebrowscy. Ważne miejsce wśród gości pokazu zajęli również właściciele VIVE Group  – Agnieszka i Bertus Servaas.

_mg_8107

Każdy z zaproszonych gości otrzymał w prezencie torbę projektu Mariusza Przybylskiego, stworzoną z włókniny pochodzącej z recyclingu odzieży z produkcji VIVE Textile Recycling. Torbę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie przybyłych gości, można kupić w sieci sklepów VIVE Profit, należącej do spółki Grupy VIVE. Wielkopowierzchniowe lokale z niepowtarzalną odzieżą używaną, znajdują się na terenie całego kraju. Adresy placówek można znaleźć na stronie www.viveprofit.pl. Ekologiczne torby są również do nabycia w warszawskich butikach projektanta Mariusza Przybylskiego (MODO i MYSIA 3) oraz w jego sklepie online pod adresem www.mariuszprzybylski.com.  Cały dochód ze sprzedaży toreb zostanie przeznaczony na wsparcie programów środowiskowych realizowanych przez WWF Polska – części międzynarodowej organizacji ekologicznej, która od 50 lat chroni przyrodę na całym świecie, a od 2001 roku również w Polsce.

Wsparcie pokazu jest kolejnym etapem promocji nurtu Textile Upcycling, które tyczy się nadawania nowego życia tekstyliom, które w nowej formie mają nie tylko wyższą wartość, ale i nabywają użytkowego charakteru i mogą w nowej postaci długo służyć swoim nabywcom. Inicjatywa stworzona przez VIVE Group ma za zadanie promocję działań, które budują świadomość ekologiczną i wpływają na rzecz poprawy środowiska naturalnego w Polsce. Projekt ma zwrócić uwagę na ogrom zużycia wody w produkcji tekstyliów i przedstawić rozwiązanie jakim jest powtórne użycie tekstyliów pochodzących z recyclingu.

Zobacz również