Grupa VIVE wspiera program ochrony Karpat

Grupa VIVE, czyli powiązane ze sobą kieleckie spółki, finansuje kolejny program środowiskowy WWF Polska. Firma oprócz programu ochrony Bałtyku, wspiera także inną inicjatywę, jaką jest program ochrony Karpat. Aby sfinansować działania WWF Polska w Karpatach, marka przekazuje cały zysk ze sprzedaży toreb uszytych z włókniny pozyskanej z produkcji VIVE Textile Recycling. Lider w branży recyclingu tekstyliów wraz ze znanym projektantem Mariuszem Przybylskim stworzyli unikatową torbę, którą można zakupić w sieci sklepów VIVE Profit, wspierając tym samym działania organizacji ekologicznej.  

Od 11 października Grupa VIVE realizuje projekt ADAPTACJA, które daje drugie życie tekstyliom, poprzez wykorzystywanie ich w nowych produktach w postaci przetworzonej.  Pierwsza odsłona to sprzedaż toreb zaprojektowanych przez znanego projektanta mody – Mariusza Przybylskiego, które zostały wykonane z włókniny uszytej specjalnie na potrzeby projektu, z materiałów tekstylnych pochodzących z recyklingu. Limitowana seria toreb jest do nabycia w sklepach VIVE Profit, należących do spółki Grupy VIVE. Wielkopowierzchniowe lokale z niepowtarzalną odzieżą używaną, znajdują się na terenie całego kraju. Adresy placówek można znaleźć na stronie www.viveprofit.pl. Torby znajdziemy także w sklepach Mariusza Przybylskiego (MODO i MYSIA 3 w Warszawie) oraz w butiku online: www.butik.mariuszprzybylski.com.

karpaty2

Cały zysk ze sprzedaży toreb Grupa VIVE przekaże na działania organizacji ekologicznej. Środki zostaną przeznaczone na realizację programu ochrony Bałtyku, a także działania prowadzone w Karpatach. Puszcza Karpacka jest obok Puszczy Białowieskiej najcenniejszym przyrodniczo obszarem w Polsce. WWF Polska aktywnie działa na rzecz utworzenia Turnickiego Parku Narodowego, aby zapewnić najskuteczniejszą ochronę tego unikatowego terenu. Wsparcie finansowe obejmuje przede wszystkim finansowanie pracy  Strażników Karpat – pracowników działających w terenie tego łańcucha górskiego. Środki przeznaczone będą na zakup sprzętu oraz finansowanie pracy osób, które chronią kompleksy leśne i zagrożone gatunki takie jak ryś, niedźwiedź, wilk i żbik.

Każdy może wziąć udział w akcji charytatywnej Grupy VIVE, która wspiera działania organizacji ekologicznej. Wystarczy zakupić torbę w jednym ze sklepów VIVE Profit, a cały zysk zostanie przekazany na działania WWF Polska.

karpaty3

 

Zobacz również