VIVE Textile Recycling

VIVE Textile Recycling to główna spółka wchodząca w skład VIVE Group, lider w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma posiada najnowocześniejsze w Polsce, w pełni skomputeryzowane linie do sortowania odzieży, które umożliwiają przerób ponad 350 ton surowca na dobę, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie 3 zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 60 krajów na świecie oraz do sieci sklepów detalicznych VIVE Profit na terenie kraju. Firma produkuje również czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa z wielu branż.

VIVE Textile Recycling stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Firma zajmuje się zarówno sprzedażą używanej odzieży czy innych pozyskanych z recyklingu materiałów, jak i wykorzystywaniem sortowanych surowców w innych dziedzinach przemysłu (motoryzacji i budownictwie). Prowadzi też badania nad poszukiwaniem nowych technologii wykorzystywania włókien tekstylnych.

Cała Grupa VIVE wytycza nowe kierunki w dziedzinie przetwarzania surowców i jego ponownego wykorzystania, akcentując silnie swoje modowe ambicje oraz proekologiczny i innowacyjny wizerunek.

O jej innowacyjnym podejściu, również w dziedzinie marketingu może świadczyć kampania wizerunkowa innej części grupy – VIVE Profit, prowadzona pod hasłem: „Każde ubranie ma swoją historię, dopisz jej ciąg dalszy”, która udowadnia, że ubrania z historią mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny styl, a recycling odzieży oferuje ogromne możliwości zarówno w zakresie oryginalnych stylizacji, jak i prawdziwej mody.

Więcej na www.vivetextilerecycling.pl i www.vivegroup.pl

Zobacz innych Partnerów