Wyjątkowe torby z recyclingu już w sprzedaży!

Projekt ADAPTACJA to pomysł na dawanie drugiego życia tekstyliom, poprzez wykorzystywanie ich w nowych produktach w postaci przetworzonej, takiej jak np. włókniny czy kompozyty.  W ramach współpracy z Mariuszem Przybylskim i WWF Polska, Grupa VIVE realizuje cykl działań związanych z recyclingiem tekstyliów. Efektem tej współpracy jest wyjątkowa torba.

Torba Mariusz Przybylski, WWF Polska, VIVE Group

Pierwsza odsłona to sprzedaż toreb zaprojektowanych przez Mariusza Przybylskiego, wykonanych z włókniny uszytej specjalnie na potrzeby projektu, z materiałów tekstylnych pochodzących z recycklingu. Materiał na torby (melanżowy filc) powstał z tekstyliów wyselekcjonowanych z produkcji VIVE Textile Recycling. Limitowana edycja toreb casualowych do nabycia jest w sieci sklepów VIVE Profit, należącej do spółki wchodzącej w skład Grupy VIVE. Wielkopowierzchniowe lokale z niepowtarzalną odzieżą używaną, znajdują się na terenie całego kraju. Adresy placówek można znaleźć na stronie www.viveprofit.pl. Ekologiczne torby do nabycia są również w warszawskich butikach projektanta Mariusza Przybylskiego (MODO i MYSIA 3) oraz w jego sklepie online http://www.butik.mariuszprzybylski.com/.

Dlaczego warto kupić naszą torbę?

Fakt, że nasza torba jest wyprodukowana z recyclingu to tylko jeden jej atut. Największą jej przewagą jest to, że dzięki zakupowi naszej torby jej posiadacz oszczędza 2600 litrów wody, bo tak ogromny zasób wody pochłania wyprodukowanie torby bawełnianej o powierzchni odpowiadającej torbie z kolekcji ADAPTACJA.

Torba jest dziełem uznanego projektanta mody Mariusza Przybylskiego, który w mistrzowski sposób ożywił włókninę (zazwyczaj widywaną pod postacią szarego filcu), nadał jej ekskluzywnego charakteru i połączył z kawałkami używanej odzieży w piękny sposób.

Zarówno spółki Grupy VIVE, jak i Mariusz Przybylski zrzekli się przy tym profitów ze sprzedaży toreb. Cała kwota ze sprzedaży toreb zasila konto WWF i jest przeznaczana na wsparcie programów środowiskowych. Każdy posiadacz torby wspiera swoim zakupem programy środowiskowe WWF.

Sklep VIVE Profit blisko Ciebie? Sprawdź.

Torba Mariusz Przybylski, WWF Polska, VIVE GroupTorba Mariusz Przybylski, WWF Polska, VIVE Group

 

 

Zobacz również