Transplantacja

O Projekcie

VIVE Textile Recycling – stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania surowca akcentując silnie swoje proekologiczne i innowacyjne podejście do tego procesu. Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie pozyskiwanych surowców. VIVE Textile Recycling jest liderem w Polsce i w Europie w dziedzinie badań nad nowymi technologiami wykorzystania włókien tekstylnych.

TRANSPLANTACJA to pierwszy w Polsce tak spektakularny projekt z dziedziny art recyklingu, w który zaangażował się Mariusz Przybylski oraz największa firma zajmująca się recyklingiem tekstyliów na naszym rynku. W wyniku tej współpracy powstała unikatowa damska kolekcja stworzona z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu, dostarczonych przez VIVE Textile Recycling.

Koncepcja drugiego życia mody szczególnie bliska jest firmie VIVE Textile Recycling, która każdego dnia sortuje setki ton tekstyliów i która z olbrzymiej masy surowca na powrót wydobywa rzeczy wyjątkowe, przywracając im wartość, znaczenie a nawet dając nową jakość.

Projekt TRANSPLANTACJA jest przedsięwzięciem, na które nie odważyła się dotychczas żadna marka modowa w Polsce, nie mówiąc o firmach z segmentu recyklingu odzieży używanej. Tym samym, lider branży, VIVE Textile Recycling kolejny raz przełamuje schematy, a współpraca z Mariuszem Przybylskim jest tego potwierdzeniem.

Mariusz Przybylski

Partner projektów TRANSPLANTACJA i ADPATACJA

Mariusz Przybylski należy do czołówki krajowych twórców luksusowej i casualowej mody, początkowo przede wszystkim dla mężczyzn. Od kilku sezonów z ogromnym powodzeniem prezentuje kolekcje skierowane również do kobiet. Rzeźbiarskie formy połączone z czystymi, modernistycznymi elementami określają styl projektanta. Jego estetyka łączy ze sobą nowatorskie podejście do mody z tradycyjną elegancją, a projekty cenione są za nowoczesność, innowacyjność i odwagę, za umiejętność łączenia klasycznych form z nowoczesnymi i sportowymi rozwiązaniami.

Przybylski zafascynował się modą w Liceum Plastycznym i swoją pasję rozwijał podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego pierwszy autorski pokaz odbył się w 2005 roku, a debiutancka kolekcja spotkała się z bardzo dużym uznaniem. Od tego momentu Przybylski podążał w jasno określonym kierunku tworzenia unikatowej mody. W jego kolejnych kolekcjach przestały dominować klasyczne, idealnie skrojone suknie i garnitury (które szybko stały się jego wizytówką), na rzecz projektów “grunge’owych” i bardziej sportowych, zawsze jednak uszytych z najszlachetniejszych tkanin i charakteryzujących się bardzo wysoką jakością wykonania oraz misterną dbałością o detale. W projektach często odwołuje się do natury, ale chętnie czerpie inspiracje także z nauk ścisłych i nowych technologii kolekcje: „3,14”, „KINETICS/5.0”, „DIGITAL”).

W 2013 roku Mariusz Przybylski – wprowadził na rynek nową tańszą linię swoich ubrań, skierowaną do młodszych klientów, pod nazwą „philosophy by mariusz przybylski”. To moda sportowo-casualowa, zaprojektowana do noszenia na co dzień, ale z wieloma, charakterystycznymi dla Przybylskiego, nowoczesnymi rozwiązaniami. W kolekcji znajdują się kurtki, płaszcze, bluzy w różnych wariantach, sukienki, koszule, t-shirty, leginsy we wszystkich standardowych rozmiarach, oraz torby, specjalne dodatki i akcesoria. Ubrania z kolekcji „philosophy by mariusz przybylski” można kupić zarówno w jego butiku w Warszawie (Mysia 3), jak i w concept storach w całej Polsce (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Łódź, Kielce, Kraków, Płock, Radom, Rzeszów, Sopot, Wrocław) oraz zagranicą (Praga, Berlin).

W 2014 Mariusz Przybylski był jurorem pierwszej polskiej edycji programu Project Runway, najsłynniejszego na świecie telewizyjnego talentshow dla projektantów mody.