Artykuł VIVE Textile Recycling pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>VIVE Textile Recycling stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Firma zajmuje się zarówno sprzedażą używanej odzieży czy innych pozyskanych z recyklingu materiałów, jak i wykorzystywaniem sortowanych surowców w innych dziedzinach przemysłu (motoryzacji i budownictwie). Prowadzi też badania nad poszukiwaniem nowych technologii wykorzystywania włókien tekstylnych.
Cała Grupa VIVE wytycza nowe kierunki w dziedzinie przetwarzania surowców i jego ponownego wykorzystania, akcentując silnie swoje modowe ambicje oraz proekologiczny i innowacyjny wizerunek.
O jej innowacyjnym podejściu, również w dziedzinie marketingu może świadczyć kampania wizerunkowa innej części grupy – VIVE Profit, prowadzona pod hasłem: „Każde ubranie ma swoją historię, dopisz jej ciąg dalszy”, która udowadnia, że ubrania z historią mają swój wyjątkowy, niepowtarzalny styl, a recycling odzieży oferuje ogromne możliwości zarówno w zakresie oryginalnych stylizacji, jak i prawdziwej mody.
Więcej na www.vivetextilerecycling.pl i www.vivegroup.pl
Artykuł VIVE Textile Recycling pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>Artykuł VIVE Profit Center pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>Sieć VIVE Profit tworzą 24 sklepy detaliczne, zlokalizowane w Polsce południowo-wschodniej, centralnej i północnej. Plany spółki przewidują otwarcia kolejnych punktów handlowych na terenie całego kraju.
W związku z dynamicznym rozwojem spółka aktywnie poszukuje nowych miejsc dla swoich wielkopowierzchniowych sklepów. Najbardziej pożądanymi są lokalizacje w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych, w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Przestronny lokal o jednorodnym kształcie, powinien być usytuowany na parterze. Może on być zarówno częścią parku handlowego, jak i budynkiem wolnostojącym. Kluczowym warunkiem wyboru lokalizacji jest obszerny parking oraz wygodne połączenia komunikacji miejskiej. Optymalna powierzchnia takiego obiektu to 900 – 1300 m2.
Bogaty asortyment, który wypełni tę przestrzeń zapewni klientom duży wybór, a profesjonalna obsługa zagwarantuje przyjemne zakupy w komfortowych warunkach. Klienci VIVE Profit mogą wybierać codziennie spośród 100 000 sztuk markowej odzieży, wymienianej całkowicie raz w tygodniu, w każdym ze sklepów sieci. Oferowany towar, w zależności od rodzaju, eksponowany jest na wieszakach, półkach lub w koszach. Poza ubraniami, obuwiem i dodatkami punkty VIVE Profit oferują również środki do czyszczenia i pielęgnacji odzieży.
Spółka VIVE Profit Center dynamicznie rozwija ogólnopolską sieć wielkopowierzchniowych sklepów i stale zwiększa swoją wartość rynkową.
W skład Grupy VIVE wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, Dimatex, Eco-Collections, VIVE Creation, a także podmioty zależne: Klub Sportowy VIVE Kielce i Fundacja VIVE Serce Dzieciom.
Więcej na www.viveprofit.pl
Artykuł VIVE Profit Center pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>Artykuł WWF Polska pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>
WWF Polska – Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji ekologicznej, która od 50 lat chroni przyrodę na całym świecie, a od 2001 roku również w Polsce. Ratujemy zagrożone gatunki, promujemy zrównoważone rybołówstwo i rolnictwo oraz działamy na rzecz powstrzymania zmian klimatu. Walczymy z nielegalnym handlem ginącymi gatunkami roślin i zwierząt. Staramy się o to, aby morza i rzeki były pełne życia. Naszą misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego naszej planety i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.
Od 2000 roku WWF chroni przyrodę w Polsce. Ratujemy zagrożone gatunki. Prowadzimy działania na rzecz ochrony nie tylko największych polskich drapieżników – wilka, rysia, niedźwiedzia i żbika oraz ssaków bałtyckich – foki i morświna, ale też miejsc ich występowania. Poprzez edukację, prowadzenie dialogu z firmami, decydentami, samorządami i różnymi grupami interesariuszy, promujemy zrównoważone rybołówstwo i rolnictwo oraz działamy na rzecz powstrzymania zmian klimatu. Walczymy z nielegalnym handlem ginącymi gatunkami roślin i zwierząt. Staramy się o to, aby morza i rzeki były pełne życia.
Filozofia WWF: Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań./ Sir Peter Scott, jeden z założycieli WWF
Więcej na wwf.pl
Artykuł WWF Polska pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>Artykuł Mariusz Przybylski pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>Mariusz Przybylski należy do czołówki krajowych twórców luksusowej i casualowej mody, początkowo przede wszystkim dla mężczyzn. Od kilku sezonów z ogromnym powodzeniem prezentuje kolekcje skierowane również do kobiet. Rzeźbiarskie formy połączone z czystymi, modernistycznymi elementami określają styl projektanta. Jego estetyka łączy ze sobą nowatorskie podejście do mody z tradycyjną elegancją, a projekty cenione są za nowoczesność, innowacyjność i odwagę, za umiejętność łączenia klasycznych form z nowoczesnymi i sportowymi rozwiązaniami.
Przybylski zafascynował się modą w Liceum Plastycznym i swoją pasję rozwijał podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jego pierwszy autorski pokaz odbył się w 2005 roku, a debiutancka kolekcja spotkała się z bardzo dużym uznaniem. Od tego momentu Przybylski podążał w jasno określonym kierunku tworzenia unikatowej mody. W jego kolejnych kolekcjach przestały dominować klasyczne, idealnie skrojone suknie i garnitury (które szybko stały się jego wizytówką), na rzecz projektów “grunge’owych” i bardziej sportowych, zawsze jednak uszytych z najszlachetniejszych tkanin i charakteryzujących się bardzo wysoką jakością wykonania oraz misterną dbałością o detale. W projektach często odwołuje się do natury, ale chętnie czerpie inspiracje także z nauk ścisłych i nowych technologii kolekcje: „3,14”, „KINETICS/5.0”, „DIGITAL”).
W 2013 roku Mariusz Przybylski – wprowadził na rynek nową tańszą linię swoich ubrań, skierowaną do młodszych klientów, pod nazwą „philosophy by mariusz przybylski”. To moda sportowo-casualowa, zaprojektowana do noszenia na co dzień, ale z wieloma, charakterystycznymi dla Przybylskiego, nowoczesnymi rozwiązaniami. W kolekcji znajdują się kurtki, płaszcze, bluzy w różnych wariantach, sukienki, koszule, t-shirty, leginsy we wszystkich standardowych rozmiarach, oraz torby, specjalne dodatki i akcesoria. Ubrania z kolekcji „philosophy by mariusz przybylski” można kupić zarówno w jego butiku w Warszawie (Mysia 3), jak i w concept storach w całej Polsce (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Łódź, Kielce, Kraków, Płock, Radom, Rzeszów, Sopot, Wrocław) oraz zagranicą (Praga, Berlin).
W 2014 Mariusz Przybylski był jurorem pierwszej polskiej edycji programu Project Runway, najsłynniejszego na świecie telewizyjnego talentshow dla projektantów mody.
Artykuł Mariusz Przybylski pochodzi z serwisu VIVE Textile Upcycling.
]]>